Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 تمام حقوق
برای سایت ترجمه فوری محفوظ است.

9:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

000000

خارج از دسترس هستیم

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
فهرست
 

معرفی سرویس ترجمه دانشجویی

ترجمه فوری > مقالات ترجمه  > معرفی سرویس ترجمه دانشجویی

معرفی سرویس ترجمه دانشجویی

معرفی سرویس ترجمه دانشجویی

ترجمه مقالات دانشجویی نمونه ای دیگر از سرویس ترجمه است که با استفاده از اصول آکادمیک و قوانین مطرح برای دانشجویان انجام میشود. تدریس زبان در دانشگاه ها و کالج ها پیشرفتی سازنده در امر ترجمه دانشجویی بوده است که سبب شده است دانشجویان تا حد زیادی با ترجمه، فن بازنویسی ترجمه و نهایتا شیوه نگارش ترجمه دانشجویی آشنا شوند؛ اما حقیقت این است که این چارچوب آموزشی برای ارائه یک ترجمه آکادمیک یا دانشجویی کافی نیست. از این رو ارائه خدمات ترجمه مقالات، کتب و منابع دانشجویی اهمیت بیشتری در میان این قشر از جامعه پیدا کرده است .

خدمات سرویس ترجمه دانشجویی

برترین پیشرفت در زمینه زبان و ترجمه دانشجویی توسط خود دانشجویان در سال ۲۰۱۱ و با تاسیس یک پروتال دانشجویی زبان توسط مرکز فناوری های زبان صورت گرفت. این سرویس ها به دانشجویان تا حدی کمک می کنند که از ابزارهای آنلاین نظیر google translate جهت ترجمه مقالات دانشجویی استفاده کنند. با این حال این منبع تنها آژانسی برای دریافت ترجمه لغات بود و حتی اگر جمله بندی در این سرویس ها صورت میگیرد، نیازمند اصلاح است. به خصوص که در ترجمه دانشجویی رعایت قوانین مرتبط با ترجمه متون اهمیت بیشتری پیدا می کند.

درجات مختلف برای سرویس ترجمه دانشجویی

ترجمه دانشجویی سلسله مراتب مختلف دارد؛ در این رابطه ترجمه ها به دو بخش تخصصی و آزاد یا عمومی تقسیم میشوند. در ترجمه های تخصصی مسلما نیازمند افرادی هستیم که با ترجمه دانشجویی به واسطه رشته تحصیلی خود بیشتر سروکار داشته اند و یا تجربه های خیلی بیشتری در این زمینه و در طول دوره کاری خود داشته اند.
شبکه های مختلف ترویج زبان با هدف تبدیل فن ترجمه متون به یک صنعت همواره سعی دارند ماموریت خود را با معرفی بهترین و با تجربه ترین مترجم ها جهت ترجمه مقالات دانشجویی به انجام برسانند. در این بین فست ترنسلیت نیز در امر ترجمه دانشجویی توانسته است گام کوچکی در این عرصه بردارد…امید است که در آینده پیشرفت های بزرگتری در زمینه ارائه خدمات ترجمه دانشجویی از جانب این موسسه حاصل شود.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

دو × 1 =