Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 تمام حقوق
برای سایت ترجمه فوری محفوظ است.

9:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

000000

خارج از دسترس هستیم

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
فهرست
 

ضرورت ترجمه مقالات و کتب علمی

ترجمه فوری > مقالات ترجمه  > ضرورت ترجمه مقالات و کتب علمی

ضرورت ترجمه مقالات و کتب علمی

زبان، مهمترین راه ارتباطی میان انسان ها است چرا که بیان کردن یک مطلب بیشتر از نوشتن و یا ترسیم آن می تواند تاثیر گذار باشد. اما مشکلی که در این راه ارتباطی وجود دارد این است که افراد در نقاط مختلف دنیا، به زبان ها و حتی در میان هر زبان، به لهجه های مختلف صحبت می کند و همین امر باعث می شود که افرادی که زبان متفاوت دارند نتوانند منظور خود را بیان کنند و با طرف مقابل ارتباط برقرار کنند. از طرف دیگر اگر قرار باشد که برای ارتباط با هر کشور، بخواهیم زبان آن کشور را نیز آموزش ببینیم، یک کار بسیار سخت و زمان بر است و تقریبا امکان پذیر نیست. به دلیل این مشکل، زبان انگلیسی، به عنوان یک زبان بین المللی شناخته شده است که افراد در نقاط مختلف دنیا بتوانند با آن زبان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و لذا مقالات و کتب علمی نیز اگر قرار باشد در سطح بین المللی چاپ شود، باید انگلیسی باشد.

حال این سوال پیش می آید که اهمیت ترجمه متون علمی چیست؟

۱-    آگاهی از پیشرفت های علمی در دنیا

زمانی شما به عنوان یک محقق می توانید دستاوردی نوین را در شاخه ای از علم به ثبت برسانید که از آخرین پیشرفت های حاصل در مورد آن علم آگاهی داشته باشید.

۲-   ارائه بهترین پروژه تحقیقاتی

گاها دیده شده است که محقق، موضوعی را انتخاب کرده است که در جامعه علمی اخیر، پرداختن به چنین موضوعاتی چندان مثل قبل اهمیت ندارد و در نتیجه چنین پروژه ای اعتبار کافی را نخواهد داشت.

۳-جلوگیری از دوباره کاری

یکی از مهمترین دلایل اهمیت ترجمه متون علمی این است که از انجام مجدد یک کار جلوگیری شود. این اتفاق بارها رخ داده است که چند پژوهشگر همزمان در دو نقطه دنیا یک پروژه یکسان را انجام داده اند  یک گره زودتر و گروه دیگر پس از آن ها. حال اگر گروه دوم تحقیقات کافی انجام داده بود و مقالات علمی مرتبط را ترجمه نموده بود، دچار این اشتباه نمی گردید. این کار نه تنها هزینه بر بوده بلکه زمان محققین را بی هیچ سودی هدر داده است زیرا نتایج همچین تحقیقی قبلا به چاپ رسیده و در نتیجه تحقیق این افراد اعتباری ندارد.

۴- آشنایی با آخرین روش های علمی

هر روشی که برای موضوعات خاص استفاده می گردد، قبلا ثبت شده و اعتبار آن ها تایید شده است. این روش ها با پیشرفت علم در حال پیشرفت هستند در نتیجه زمانی که یک روشی ارتقا می یابد، مسلما اعتبار ورژن قبلی آن افت می کند و در صورتی که محقق ورژن قدیمی را به کار ببرد، در زمان چاپ مقاله، داوران روش و مقاله وی را رد می کنند. لذا تنها راه با خبر شدن از این پیشرفت ها، ترجمه مقالات علمی مرتبط است.

حتما بخوانید :

ضرورت ترجمه مقالات و کتب علمی
  • ضرورت ترجمه مقالات و کتب علمی
5

خلاصه

ضرورت ترجمه مقالات و کتب علمی !!! یکی از مهمترین دلایل اهمیت ترجمه متون علمی این است که از انجام مجدد یک کار جلوگیری شود.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

1 × 3 =