Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 تمام حقوق
برای سایت ترجمه فوری محفوظ است.

9:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

000000

خارج از دسترس هستیم

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
فهرست
 

راهنمای گام به گام برای ترجمه مقاله (بخش سوم)

ترجمه فوری > مقالات ترجمه  > راهنمای گام به گام برای ترجمه مقاله (بخش سوم)

راهنمای گام به گام برای ترجمه مقاله (بخش سوم)

در دنیای امروز با توجه به ارتباط نزدیک و پیچیده ای که در دورترین نقاط دنیا میان دو فرد، دو تشکل، دو سازمان یا دو کشور برقرار میشود، فن ترجمه یا ترجمه مقاله ابزاری حرفه ای برای برقراری ارتباط می باشد. استفاده از این فن تنها توسط مترجمانی صورت میگیرد که دوره های مختلف ترجمه را گذرانده باشند و یا اگر از تحصیلات مرتبط برخوردار نیستند بتوانند در تست های جامعی که از آن ها گرفته میشوند موفق باشند. یک مترجم بعد از واگذاری متن ، فایل صوتی، تصویری یا ….جهت ترجمه با توجه به راهتمای گام به گام برای ترجمه مقاله کار خود را آغاز می کند:

شیوه های ترجمه مقالات

گام ششم :
از ترجمه مقالات به صورت تحت اللفظی بپرهیزید؛ مگر در مواردی که کارگذار از شما به صورت خاص برای ترجمه مقاله درخواست کند. با توجه به این که زبان های مختلفی در دنیا وجود دارد و بازگرداندن لغت و اصطلاحات تنها با قرار دادن معنای واژه ها در ترجمه مقالات میسر نیست، از این رو ترجمه تحت اللفظی در این موارد توصیه نمیشود.
بهتر است اجرای این گام را در ترجمه نوعی انعطاف پذیری اطلاق کنیم. برخی از صاحب نظران در فن ترجمه مقاله معتقدند که در ترجمه باید معنا را برسانیم و اصالت عبارات را کنار بگذاریم. با این حال بهتر است که در ترجمه مقالات متعادل عمل کنید.
گام هفتم :
معنای لغات را در دیکشنری خلاصه کنید. گاهی در فرهنگ لغات کلمات مختلف بیش از ۱۰ معنا دارند؛ یک مترجم حرفه ای خود را درگیر تمام این معانی نمی کند و قبل از رجوع به فرهنگ لغت، باقی قسمت های جمله را می خواند و ابتدا مفهوم را حدس می زند. برای این که بتوانید بهترین معنا را در ترجمه مقاله نظر بگیرید، می توانید از تئوری ترجمه معادل و پویا که در بخش بعد معرفی می کنیم استفاده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

شش − 3 =