Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 تمام حقوق
برای سایت ترجمه فوری محفوظ است.

9:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

000000

خارج از دسترس هستیم

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
فهرست
 

ترفندهای یادگیری زبان یک فاکتور مهم در ترجمه متون

ترجمه فوری > مقالات ترجمه  > ترفندهای یادگیری زبان یک فاکتور مهم در ترجمه متون

ترفندهای یادگیری زبان یک فاکتور مهم در ترجمه متون

یادگیری هر زبانی به شما کمک می کند که نه تنها بتوانید به خوبی با مردم آن زبان صحبت کنید بلکه در فرآیند ترجمه نیز تاثیر بسیار زیادی دارد زیرا زمانی که مترجم به زبان مبدا تسلط داشته باشد، می تواند لهجه ها را نزی از هم تفکیک دهد و ترجمه بهتر و روان تری را ارئه کند. لذا یک مترجم موفق، مترجمی است که زبان مبدا را نیز به خوبی فراگرفته باشد. برای این منظور تکنیک هایی وجود دارد:

۱-    یک نفر را با خود همراه کنید.

همه ما می دانیم که یادگیری زبان کار مشکلی است و باید برای آن وقت گذاشت حال زمانی ک هشما دوستی را با خود همراه کنید نه تنها در مواقع تمرین کردن می توانید از هم کمک بگیرید بلکه سختی کار کمتر شده و یادگیری زبان شیرین تر می شود.

۲-   با زبان مورد نظر، با خود صحبت کنید.

در هر جلسه که شما برای آموزش مراجعه می کنید، نکات جدید برای شما ارائه می شود لذا در پایان هر جلسه زمانی که به خانه می آیید، چند کلمه از آن زبان را انتخاب کنید و نکات جدید را در قالب این نکات با خود تمرین کنید صحبت کردن با خود به ویژه در جلوی آینه تاثیر زیادی در یادگیری زبان دارد.

۳-با افراد دیگر هم صحبت شوید.

مزیت دیگر داشتن یک نفر همراه در دوره های آموزش زبان این است که می تواند هم صحبت با شما شود. از طرف دیگر می توانید خلاقیت زیادی را در این زمینه به خرج دهید برای مثال در گروه های زبان خارجه عضو شوید و در آن جا به آن زبان صحبت کنید.

۴- شیوه های خلاق را در پیش گیرید.

برای مثال ترانه های خارجی گوش کنید، فیلم های خارجی را بدون دوبله فارسی، تماشا کنید و سعی کنید که تمرکز داشته باشید تا متوجه دیالوگ ها و متن ها شوید. توجه داشته باشید که این کار در ابتدای مسیر خیلی سخت است ولی بعد از مدتی، برای شما راحت می شود. این تکنیک به ویژه در ترجمه های شفاهی اهمیت بیشتری دارد. مهمترین حس بدن که در یادگیری زبان درگیر است، حس شنوایی است پس در هر مرحله ای از آموزش که هستید، خوب گوش کردن را تمرین کنید.

۵- تمرین های شخصی خود را ارتقا دهید.

هیچ کس به غیر از خود فرد بهتر نمی تواند میزان یادگیری وی را بسنجد. لذا در هر کدام از تکنیک ها همانند خواندن کتاب، گوش دادن آهنگ، تماشای ویدیو هر زمان متوجه شدید که می توانید سطح زبان را سخت تر کنید و سطوح قبلی برای شما ساده شده، این کار را انجام دهید.

حتما بخوانید :

ترفندهای یادگیری زبان یک فاکتور مهم در ترجمه متون
  • ترفندهای یادگیری زبان یک فاکتور مهم در ترجمه متون
5

خلاصه

ترفندهای یادگیری زبان یک فاکتور مهم در ترجمه متون !!! یک مترجم موفق، مترجمی است که زبان مبدا را نیز به خوبی فراگرفته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

ده + یک =