Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 تمام حقوق
برای سایت ترجمه فوری محفوظ است.

9:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

000000

خارج از دسترس هستیم

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
فهرست
 

ترجمه مقالات دانشجویی چه ویژگی دارد

ترجمه فوری > مقالات ترجمه  > ترجمه مقالات دانشجویی چه ویژگی دارد

ترجمه مقالات دانشجویی چه ویژگی دارد

مهمترین رکنی که هر مترجم باید در زمان ترجمه یک متن در نظر داشته باشد این است که ان متن، چه محتوایی دارد. مسلما ترجمه متون تاریخی، ادبی، علمی و عرفانی با یکدیگر کاملا متفاوت است. حتی این که شما در حال ترجمه کتاب هستید یا مقاله نیز بر نوع ترجمه تاثیر دارد. در این میان، ترجمه مقالات دانشجویی یکی از پرکارترین ترجمه هاست که هر دانشجویی متناسب با دوره تحصیلی خود، با این مسئله روبرو است. هر چند توصیه می  شود که دانشجو، خود اقدام به ترجمه نماید تا بهتر متوجه متن بشود ولی با این حال برخی دانشجویان به دلیل عدم تسلط به زبان و یا نداشتن وقت کافی، ترجمه مقالات خود را به مترجمین می سپارند. حال مترجم باید به این مسئله توجه داشته باشد که ترجمه مقالات دانشجویی، ویژگی هایی دارد که ان را از سایر ترجمه ها متمایز می کند:

۱-    مهمترین نکته در ترجمه مقالات دانشجویی این است که باید کیفیت کار بسیار بالا باشد. مترجم باید دقت داشته باشد که کوچکترین نکته را هم از قلم نیاندازد و لذا از برخی از تکنیک های ترجمه همانند حذف و اضافه کردن که در حالت عادی استفاده می گردد، در مقالات دانشجویی نباید استفاده شود. باید عین متن در اختیار دانشجو قرار گیرد زیرا دانشجو قصد دارد از ان مقاله برای ایده ها یا پروژه تحقیقی خود و حتی گاهی برای دروس خود استفاده کند و گاهی مترجم بخشی را حذف می کند که دقیقا نکته اصلی آن مقاله بوده است.

۲-    از انجایی که این ترجمه برای دانشجویان است لذا هم هزینه کمتری به آن تعلق گیرد و هم این که در اسرع وقت به دانشجو تحویل داده شود. این دو گزینه از نظر دانشجو اهمیت زیادی دارد زیرا دانشجو قدرت پرداخت هزینه بالا را ندارد و از طرف دیگر به دلیل کمبود وقت، ترجمه خود را به افرادی می سپارد که با کیفیت بالا، در کوتاه ترین زمان، متن را ترجمه کنند.

۳-    ترجمه مقالات دانشجویی باید پشتیبانی شوند. زمانی که ترجمه به دانشجو تحویل داده می شود، دانشجو ان را مطالعه نموده و همچنین به استاد راهنمای خود نیز تحویل می دهد در صورتی که این متن نیاز به ویرایش داشته باشد، مترجم باید آن متن را مجدد ویرایش کند به عبارت دیگر، ترجمه مقالات دانشجویی باید ضمانت داشته باشد که در صورت نقص یا نیاز به ویرایش، مترجم بدون گرفتن هزینه اضافی، اقدامات لازم را انجام دهد.

حتما بخوانید :

ترجمه مقالات دانشجویی چه ویژگی دارد
  • ترجمه مقالات دانشجویی چه ویژگی دارد
5

خلاصه

ترجمه مقالات دانشجویی چه ویژگی دارد ؟؟؟ ترجمه مقالات دانشجویی یکی از پرکارترین ترجمه هاست که هر دانشجویی متناسب با دوره تحصیلی خود، با این مسئله روبرو است

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

4 × 4 =