Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 تمام حقوق
برای سایت ترجمه فوری محفوظ است.

9:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

000000

خارج از دسترس هستیم

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
فهرست
 

ترجمه متون و ایجاد خلاقیت

ترجمه فوری > مقالات ترجمه  > ترجمه متون و ایجاد خلاقیت

ترجمه متون و ایجاد خلاقیت

ترجمه متون و ایجاد خلاقیت

در بخش های مختلف در دنیا زبان های گوناگونی وجود دارد و راه برقراری ارتباط با سایر انسان ها و جوامع گوناگون ترجمه می باشد. با گسترده شدن ارتباطات مردمی و هم چنین با افزایش سطح تفکر بین جوامع، ترجمه جز ضرویی ترین بخش ها برای اطلاع رسانی محسوب می شود. یکی از بخش های مهم مطبوعات و رسانه می باشند که برگرداندن زبان مطبوعات و رسانه های دیگر کشورها به زبان مقصد می باشد. علاوه بر راه ارتباطی که با این روش بدست می آید اطلاع رسانی و دانستن مطالب یکی از بخش های استراتژیک کشورها می باشد. بنابراین ترجمه متون بخش ارتباطی و مطبوعاتی یکی از قسمت های مهم در بیشتر کشورها است.

ترجمه متون و ایجاد خلاقیت با مهارت وسرعت بالا

امروزه یکی از بخش های مهم جهت ترجمه، ترجمه متون مطبوعاتی می باشد. این سبک ترجمه با دیگر ترجمه ها کمی تفاوت دارد زیرا کلمات و جمله بندی متن ها ساختار متفاوتی نسبت به سایر متون دارند و کار ترجمه آن نیز کمی سخت تر می باشد و نیاز به تخصص و تجربه بیشتری در این بخش می باشد. مطالب مطبوعاتی به عنوان یکی از بخش های پر اهمیت در کشورها شناخته می شود بنابراین افراد خبره در این زمینه باید فعالیت داشته باشند که علاوه مهارت خوب دارای سرعت زیادی در ترجمه باشند زیرا روزانه متون زیادی باید ترجمه شود و نمی توان وقت زیادی را برای ترجمه آن صرف کرد و باید در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین ترجمه را از متن برقرار کرد. ترجمه متون مطبوعاتی روزانه انجام می شود بنابراین نمی توان بازه زمانی طولانی جهت انجام آن ها قرار داد.
ترجمه متون مطبوعاتی برای افرادی که قصد یادگیری ترجمه را دارند به خصوص دانشجویان مترجمی زبان بسیار مفید است. با ترجمه متون مطبوعاتی علاوه بر مهارت های گفتاری و نوشتاری دیگر ملل آشنا خواهید شد و هم چنین با استراتژی های ترجمه نیز در این روش فرا خواهید گرفت.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

یک × 5 =