Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 تمام حقوق
برای سایت ترجمه فوری محفوظ است.

9:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

000000

خارج از دسترس هستیم

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
فهرست
 

ترجمه متون تخصصی عمران

ترجمه فوری > ترجمه تخصصی رشته ها > ترجمه متون تخصصی عمران

مترجم برای ترجمه متون تخصصی عمران

 

به طور کلی مترجم برای ترجمه متون تخصصی باید از خود بپرسد این متن قرار است با چه روشی ترجمه شود؟ توسط چه قشری خوانده می شود؟ چه تاثیری بر خواننده می گذارد؟ و بر اساس پاسخ هایش پایه ریزی کار را شروع می کند. شاید ترجمه فقط برای بخش کوچکی ازجامعه مناسب باشد. شاید مقاله ای جالب برای پزشکان، متخصصان عمران و یا هر قشر دیگری باشد. چنین متونی که برای قشر خاص نوشته شده اند و باید تخصصی تر باشند. مترجم باید تفاوت های ساختاری هر د زبان مبدا و مقصد را به خوبی بداند، به اندازه کافی آموزش دیده باشد تا مطلب را به خوبی در زبان مقصد انتقال دهد. یک مترجم خوب فرهنگ های لغت، کتاب های دستور زبان، لغت نامه ها و هر مطلبی که به ترجمه متون عمران کمک می کند را پیش از ترجمه مطالعه می کند و حین ترجمه از آنها استفاده سودمند می کند.

 

تعریف ترجمه متون تخصصی عمران

 

رشته عمران جزو محبوبترین رشته ها است که در مقطع کارشناسی ارشد گرایش های متنوعی دارد، از جمله زلزله، ژئوتکنیک، مدیریت ساخت، راه و ترابری، سازه دریایی، سازه هیدرولیکی، مهندسی حمل و نقل، مهندسی محیط زیست، مهندسی آب و فاضلاب و رودخانه. دانشجویان رشته عمران سه واحد زبان عمومی و دو واحد زبان تخصصی در دروس خود دارند. هم برای ارائه پروژه های طی دوران تحصیل و همچنین برخی از دانشجویان زمانی که نیاز به ترجمه می رسد به مشکل برمی خورند. ترجمه سریع با جمعی از مترجمان آگاه بر رشته عمران این نوید را به شما می دهد که برای ترجمه متون عمران و دیگر رشته های تخصصی، گروهی از متخصصین مجرب را گرد هم آورده ایم. بهترین خدمات ترجمه انگلیسی به فارسی، ترجمه فارسی به انگلیسی، ترجمه دانشجویی و مقالات این رشته را از “ترجمه سریع” بخواهید.

 

ترجمه متون تخصصی عمران

ترجمه متون تخصصی عمران

 

نحوه ترجمه متون تخصصی عمران

 

 

ترجمه خیلی پیچیده تر از این مراحل است. این شیوه ها نگاه کلی به اصول ترجمه هستند. مترجم شاید بعضی جاها چندین بار در متن جلو و عقب برود، متن را تجزیه و تحلیل کند تا به معنا پی ببرد. ترجمه مطلوب نیازمند تجربه فراوان است که در “ترجمه سریع” آن را تجربه خواهید کرد.

 

روش ترجمه متون تخصصی عمران

 

استفاده از دانش و فنون دیگر ملل احتیاج به ترجمه و برقراری ارتباط زبانی دارد و در واقع ترجمه به عنوانی ابزاری جهت برقراری این ارتباط و بهره گیری از علم دیگر جوامع استفاده می شود. اهمیت ترجمه در عصر حاضر به دلیل وجود اطلاعات فراوان در بخش های گوناگون علمی کاملا مشهود است این مقوله در بخش و شاخه های تخصصی عمران نیز به خوبی حس می شود. عمران رسته ای از علم مهندسی است که دارای شاخه های مختلف و متعددی است و بیشتر پیرامون مباحث ساخت و ساز، طراحی، اجرای راه سازی، سدسازی و … کاربرد دارد و استفاده از مباحث تحقیقاتی دیگر کشورها در بخش های مختلف این رشته سبب پیشرفت و تکامل این رشته می شود. بهره گیری از مقاله های به روز دنیا در بخش های مختلف علم عمران برای محققان این شاخه می تواند بسیار مفید واقع شود در صورتی که، ترجمه روانی از مقالات در دست داشته باشند و بتوانند آن ها را به درستی درک کرده و مفاهیم اصلی را دریابند. استفاده مستقیم به اطلاعات کامل پایان نامه ها و تحقیقات در بسیاری از مواقع امکان پذیر نیست و این مقالات هستند که می توانند سبب تبادل اطلاعات علمی شوند، بنابراین باید ترجمه درستی از آن ها در دست داشت. ترجمه مقالات تخصصی عمران یکی از بخش های ضروری جهت دانشجویان عمران است که به آن در انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا نیاز فراوانی دارند. ازجمله ضروریات انجام ترجمه مقالات، حفظ سبک و غالب متن اصلی در حین ترجمه است که مترجمین باید در برگردان مطالب به آن توجه ویژه نمایند. کیفیت ترجمه بستگی زیادی به روانی و ارسال مفهوم دارد بنابراین باید از افرادی جهت ترجمه متون تخصصی استفاده شود که دارای فن نوشتاری خوبی برخوردار هستند.

 

ویژگی های مترجمین برای ترجمه متون تخصصی عمران

 

۱- دارای تسلط به زبان مبدا و مقصد
۲- داشتن تسلط به اصطلاحات خاص رشته عمران
۳- حفظ امانت داری در ترجمه متون و مقالات
۴- بی طرفی در ترجمه متن
۵- آشنا با اصول ویرایش در ترجمه

 

ویرایش ترجمه متون تخصصی عمران

 

ویرایش ترجمه متون تخصصی عمران از جمله ویژگی های منحصر به فردی است که ضمانت نامه ای بر کیفیت ترجمه تخصص این بخش است ویرایش ترجمه متون بسته به کیفیت آن از طرف متقاضی درخواست می گردد. برخی متون مانند مقالات تخصصی عمران به جهت استفاده در مجلات انگلیسی زبان باید دارای مفهوم درست و کیفیت لازم به جهت واژگان و مفاهیم باشد بنابراین ویرایش در برخی موارد از جمله مقالات تخصصی جز ضروریات است.

برای تکمیل سفارش ترجمه کلیک کنید

ترجمه متون تخصصی عمران
  • ترجمه متون تخصصی عمران
5

خلاصه

ترجمه متون تخصصی عمران !! رشته عمران جزو محبوبترین رشته ها است که در مقطع کارشناسی ارشد گرایش های متنوعی دارد که ترجمه را کمی پیچیده می کند