Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 تمام حقوق
برای سایت ترجمه فوری محفوظ است.

9:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

000000

خارج از دسترس هستیم

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
فهرست
 

ترجمه متون تخصصی حسابداری

ترجمه فوری > ترجمه تخصصی رشته ها > ترجمه متون تخصصی حسابداری

نکات مهم ترجمه متون تخصصی حسابداری

 

مترجم باید در فرآیند ترجمه، همه لایه های معنایی جملات متن زبان مبدا را رعایت کند. از جمله موارد مهم دیگر در ترجمه متون تخصصی می توان به ارتباط منطقی موجود بین فعل جمله و گروه های اسمی و انواع قیدهای موجود اشاره کرد. نکته ای که نباید از آن غافل شد رعایت بافت های معنایی است. آنچه مترجم در برگرداندن یک جمله انجام دهد خواندن با دقت جمله است تا بر کل مفهوم اشراف پیدا کند. آنچه در بحث بافت معنایی اهمیت دارد این است که هر گونه تغییر در انتخاب یکی از اعضای مجموعه منجر به تغییر در ساختار اطلاعاتی و معنایی سازه مربوط می شود.

 

تعریف ترجمه متون تخصصی حسابداری

 

دانشجویان رشته حسابداری در دوره کارشناسی، سه واحد زبان عمومی، دو واحد زبان تخصصی ۱ و دو واحد زبان تخصصی ۲ می گذرانند. ترجمه متون تخصصی حسابداری به علت مفاهیم و لغات بسیار تخصصی کاری دشوار برای دانشجویان این رشته است. با ترجمه سریع، ترجمه ای مفهومی و آکادمیک خواهید داشت. به طور کلی در ترجمه متون حسابداری، اصطلاحات زیادی وجود دارد که یک مترجم با تجربه بهترین معادل ها را می تواند برای آنها انتخاب نماید. در این رابطه باید اهمیت زیادی به معنای ارتباطی کلمات داد؛ زیرا در ترجمه متون تخصصی معنای لغت نامه ای یا معنای دلالتی نمی تواند کمکی به مترجم کند. معانی دلالتی معنای لغت بدون توجه به بافت ترجمه است. اما معنای ارتباطی؛ همانطور که از نامش پیداست، به ارتباط لغت در متن بستگی دارد. وقتی ما برای انتخاب معادل یک کلمه یا اصطلاح تخصصی به بافت متنی و اجتماعی دقت می کنیم، ترجمه ای مفهومی تر خواهیم داشت.

 

ترجمه متون حسابداری

ترجمه متون حسابداری

 

بهترین گزینه برای سفارش ترجمه متون تخصصی حسابداری

 

 

اگر برایتان این سوال ایجاد شده باید بگوییم که اگر فرد غیرتخصصی ترجمه متون تخصصی را انجام دهد قطعا متن دوباره نیاز به ویرایش ادبی پیدا می کند. پس قطعا مترجمان و متخصصانی که به مفاهیم رشته آشنا باشد بهترین انتخاب هستند. ما برای شما بسته به نوع ترجمه شما، مناسب ترین مترجم را انتخاب می کنیم. ترجمه سریع فقط ترجمه سریع نیست بلکه ترجمه با کیفیت نیز می باشد.

 

دلیل ترجمه متون تخصصی حسابداری

 

حسابداری علمی است که در همه مشاغل و صنوف استفاده می شود و جز شاخه های پرکاربرد دانشگاهی است که محققان زیادی در آن به تحقیق و پژوهش می پردازند. اما لزومه تحقیق، استفاده از منابع مختلف اطلاعاتی از جمله مقالات و کتب دانشگاهی دیگر ملل پیش رو در این زمینه است. بنابراین استفاده از مقالات تخصصی حسابداری جز بخش هایی است که در مطالعات تحقیقاتی رشته حسابداری کاربرد زیادی دارد. بیشتر مقالات ISI و تخصصی رشته حسابداری به زبان انگلیسی است و جهت استفاده از آن باید به زبان فارسی برگردانده شود. که این کار نیازمند استفاده از افراد متخصص رشته حسابداری است که دارای تجربه کافی در امر ترجمه هستند. ترجمه مقالات تخصصی حسابداری یکی از مسائل و دغدغه های اصلی دانشجویان به خصوص در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد، همین طور دانشجویان جهت ارسال مقالات استخراجی از پایان نامه و تحقیقات خود جهت فصل نامه ها و مجلات خارجی نیازمند برگردان به زبان انگلیسی می باشند که این کار باید به شکل مناسب و با دقت کافی انجام شود و نیاز به ترجمه روان و مترجمین مسلط به امر ترجمه تخصصی در بخش حسابدارای دارد، که با انجام آن توسط موسسات معتبر که دارای افراد توانمند و با تجربه در این زمینه تخصصی هستند می توان این مشکل را به خوبی حل کرد.

 

ویژگی های مترجمین برای ترجمه متون تخصصی حسابداری

 

۱- تسلط کامل بر ترجمه متون
۲- آشنایی کامل به لغات و اصطلاحات تخصصی رشته حسابداری
۳- توان ترجمه و برگردان به زبان فارسی و به زبان انگلیسی
۴- دارای صبر و دقت بالا در امر ترجمه
۵- توان ترجمه در مدت زمان مشخص
۶- حفظ امانت در ترجمه

 

ویرایش ترجمه متون تخصصی حسابداری

 

ویرایش ترجمه متون تخصصی حسابداری سبب می شود که متون ترجمه شده با کیفیت بهتری ارائه شود این بخش بیشتر بر روی ترجمه های مهم و علمی مانند مقالات و کتب تخصصی صورت می گیرد و در واقع تضمینی بر انجام ترجمه محسوب می شود. ویرایش ترجمه متون تخصصی حسابداری از جمله مقالات و مطالعات علمی در کوتاه ترین بازه زمانی و با توجه به درخواست مشتری از طرف مترجمین و ویراستاران گروه ما صورت می گیرد.

برای تکمیل سفارش ترجمه کلیک کنید

ترجمه متون تخصصی حسابداری
  • ترجمه متون تخصصی حسابداری
5

خلاصه

ترجمه متون تخصصی حسابداری به علت مفاهیم و لغات بسیار تخصصی کاری دشوار برای دانشجویان این رشته است. با ترجمه سریع، ترجمه ای مفهومی و آکادمیک خواهید داشت.