Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 تمام حقوق
برای سایت ترجمه فوری محفوظ است.

9:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

000000

خارج از دسترس هستیم

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
فهرست
 

اهمیت ترجمه دانشجویی

ترجمه فوری > مقالات ترجمه  > اهمیت ترجمه دانشجویی

اهمیت ترجمه دانشجویی

اهمیت ترجمه دانشجویی

شاید تاثیر واقعی فن ترجمه و حرفه مترجمی به واسطه ترجمه دانشجویی در فرهنگ و انتقال آداب ملت ها تاثیر داشته باشد. فراتر از انتقال معانی کلمات مطابق با آن چه که در فرهنگ لغات ثبت شده است، یک مترجم ظرفیت ارتقا و توسعه مفاهیم، اصطلاحات و آن بخش از فرهنگ که در گفتار مشخص میشود را خواهد داشت. ترجمه دانشجویی یکی از بهترین راه ها برای انتقال همین مفاهیم است. اگر در ترجمه دانشجویی باید یک مطلب علمی را به زبان های دیگر برگردانیم، می توانیم با استفاده از ظرفیت های موجود و البته قابلیت های متن اصلی در ترجمه متن تغییراتی را به کار ببریم. در ترجمه مقالات دانشجویی انتقال این مفاهیم ساده تر از سایر زمینه ها صروت میگیرد. به همین منظور با اهمیت ترجمه دانشجویی در ادامه بیشتر آشنا خواهید شد.

اهمیت ترجمه دانشجویی در فرهنگ

ترجمه دانشجویی با توجه به ظرفیت هایی که دارد فرآیند زبانی دشوار ترجمه را ارتقا می دهد؛ اما خلا سیاسی یا فرهنگی ایجاد نمی کند. در ارتباط با اهمیت ترجمه دانشجویی دیوید کاتان می گوید: مترجم یک واسطه دو زبانه برای ارتباط دو زبانه میان کشورهای مختلف می باشد. در کشورهای نظیر هند و آفریقای جنوبی امروز دانشجویان زیادی به دلیل عدم تسلط به فن ترجمه دانشجویی با مشکلات زیادی رو به رو هستند؛ هرچند که اغلب این افراد به واسطه شرایط کشوری خود به زبان انگلیسی مسلط هستند.

زمینه های ترجمه دانشجویی
زمینه های مختلفی در ترجمه دانشجویی پذیرفته میشود؛ رشته های برق عمران،کشاورزی، شیمی، شاخه پزشکی و …از جمله بخش های قابل ترجمه در ترجمه دانشجویی هستند.

شاخه های ترجمه دانشجویی
در ترجمه دانشجویی اشکال مختلف مقالات، متون و فایل ها با فرمت مختلف دریافت شده و در اسرع وقت ترجمه میشود:
ترجمه مصاحبات
ترجمه جلسات گروه های متمرکز
ترجمه فرم های اعزام و ارسال مدارک که در زمره در ترجمه دانشجویی جای میگیرد
• گواهی نامه ها
• سمینارها
• سخنرانی ها و مقالات

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

18 + 6 =